Забезпечення українських військових поліпшується – Лідія Котеляк

Лип 16, 2014 | Категорія: Новини, Статті

Увага до подій на сході нашої держави не полишають кожного українця. Адже відвойовувати територіальну цілісність України піднялись не лише наші військові, а й добровольці, які сформували ряди Національної гвардії. Свій внесок для збереження українських кордонів і на підтримку війська робить і народ: щодня на рахунок забезпечення власної армії українці перераховують тисячі гривень.

IMG_1450 IMG_1409

Питання належного використання цих коштів перебуває на контролі парламентської тимчасової слідчої комісії, в яку входить і народний депутат від нашого виборчого округу Лідія Котеляк. Нещодавно наша обраниця разом із Іриною Геращенко – Головою ТСК та іншими народними депутатами які також входять до ТСК з питань коштів, виділених на армію побували в базовому таборі Нацгвардії та збройних сил в зоні антитерористичної операції. У яких перебувають наші захисники, чи належно забезпечують їх захисним обмундируванням, чи мають вони підтримку місцевого населення та чиєю зброю ведеться війна проти України, газеті розповіла наш народний депутат Лідія Котеляк.

Головною метою поїздки нашої депутатської групи, яку супроводжував і міністр внутрішній справ України Арсен Аваков, було бажання на власні очі побачити, на скільки реалії в зоні АТО відповідає інформації, що надходить як офіційних, так і приватних джерел. Адже ТКС (тимчасова слідча комісія) займається не лише питанням цільового використання коштів на Збройні Сили та інші військові формування, а й здійснює перевірку забезпечення українських військових засобами спецзахисту, харчуванням, медикаментами та належними санітарними умовами в військових частинах.

IMG_1518

IMG_1481

IMG_1468

Ми побували на території двох базових таборів наших військ та нацгвардії, що розташовані поблизу Слов’янська. Також відвідали інші блокпости.
Спершу ми поїхали до бази, де зараз дислокуються українські війська, які беруть участь у бойових діях. Ми долучились до презентації нового бронежилету 5-го ступеню захисту та ківларові каски. і Нацгвардія отримала на зміну перші 400 бронежилетів цього найвищого ступеня захисту з Польщі. Ми побачили, як облаштовано новий табір — з біотуалетами та душем. Такий поки що один, але сподіваємось, що це перший крок до світових стандартів забезпечення армії. Смак солдатської каші, яку наша група скуштувала, теж дозволяє зробити висновки, що продукти харчування для військових є належної якості.

IMG_1432

IMG_1431

IMG_1514

Звичайно, українська армія має ще багато проблем. Однак, сподіваємось, що за допомогою здійснення належного контролю, публічності та всесторонній підтримці, ми їх вирішимо.
Маємо інформацію, що незабаром усі військові частини зони АТО повинні отримати аналогічне захисне та побутове обладнання.
Найбільше, що вразило нас під час поїздки в зону АТО, так це — належний бойовий та патріотичний дух наших солдат та офіцерів. Підтримувати його їм допомагають капелани й, мабуть, наша надія.

IMG_1520

IMG_1533

Боляче вразило те, що фактично підтверджує візантійщину з боку Росії. Наші військові продемонстрували нам величезний арсенал зброї — ПЗРК, протитанкові комплекси, протипіхотні міни та міни дистанційного підриву, засоби зв’язку, крупнокаліберні набої челябінського збройного заводу. Вся інша техніка теж в основному російського виробництва, з формулярами, датованими березнем 2014 року в Ростові-на-Дону. Цю зброю наші сапери вилучили з розмінованих сховищ сепаратистів. Ними були переповнені навіть підвали церков Слов’янська та Краматорська, Артемівська. Саме цією російською зброєю сепаратисти, яких цілком можна зарахувати до терористів, розстріляли наші гелікоптери та збили ІЛ—76 із нашими хлопцями. Цю зброю наші військові доставлять у Київ, аби на спеціальній виставці українці та весь світ побачили «російське невтручання». Наші саперні бригади і досі витягують міни з доріг цих міст.
Місцеві жителі вдячні українським військовим за визволення від сепаратистів їх міст, оскільки це дає можливість повернутись багатьом до рідних домівок та сподіватись на мирне життя.

IMG_1634

Теги: , , , , ,