Україна прямує до сталого розвитку

Чер 2, 2014 | Категорія: Новини, Статті

Днями народний депутат України Лідія Котеляк взяла участь у міжнародному саміт “Стамбульський саміт: Жіночий погляд на Програму сталого розвитку після 2015 року”, що відбувався в межах Декларації тисячоліття ООН «Цілі розвитку тисячоліття». Організатором Саміту виступила жіноча платформа  Фонду журналістів і письменників, яка поставила перед собою мету зробити власний внесок у Програму сталого розвитку тисячоліття після 2015 шляхом створення поінформованості в різних суспільствах, створення всесвітньої мережі для полегшення спільної діяльності. Для цього Саміт об’єднав близько 600 жінок-парламентарів, представниць громадських організацій із усього світу, щоб вони висловили свої погляди та  ідеї щодо реалізації Цілей розвитку тисячоліття у напрямку скорочення крайньої бідності, забезпечення загальної початкової освіти, заохочення гендерної рівності та розширення можливостей жінок, скорочення дитячої смертності, поліпшення охорони материнства, боротьби з ВІЛ/СНІД, малярією та іншими захворюваннями, забезпечення екологічної стійкості. Саміт також покликаний забезпечити подальшу діяльність 58-й сесії Комісії зі становища жінок, що відбулась у березні 2014, на якій обговорювались «Проблеми та досягнення в реалізації Цілей розвитку тисячоліття для жінок і дівчаток».

20140531_092500

Як голова підкомітету з питань охорони атмосферного повітря, зміни клімату, наукових досліджень та екологічно освіти профільного Комітету Верховної Ради України Лідія Котеляк висловила перед учасниками Саміту впевненість, що опрацювання плану дій Резолюції посилить міжнародне співробітництво й сприятиме збільшенню допомоги, скерованої на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Український парламентарій також зазначила, що Україна одна з перших країн пострадянського простору приєдналась до Декларації тисячоліття ООН  і підтримує її дії та заходи в напрямку найшвидшій її реалізації. Також Лідія Котеляк оголосила державницьку позицію щодо важливості для України розширення подальшої співпраці з ООН у напрямку підтримки інституційних та соціально-економічних реформ, розвитку громадянського суспільства та підтримки процесів координації міжнародної технічної допомоги відповідно до Декларації тисячоліття.

IMG_5608

Зважаючи на останні події, які переживає український народ через прояв сепаратистської агресії, народний депутат Лідія Котеляк звернулась до парламентаріїв, громадських активістів та журналістів країн-учасниць Саміту підтримати Україну в її боротьбі за право зберігати свою цілісність, розвиватись за демократичними принципами та йти обраним шляхом євроінтеграції.

Теги: , , , ,