Рудники потребують Генплану

Лип 16, 2014 | Категорія: Новини, Округ

Ситуацію із незаконним захопленням земельних ділянок в урочищах «За Гольдербаном», «Дуброва», «Гнильці», що належать громаді с. Рудники, можна вирішити лише шляхом прийняття Генплану території села. Таким висновком завершилась зустріч ініціативної групи с. Рудники (до неї увійшли мешканці села, сільський голова, місцеві депутати та народний депутат України Лідія Котеляк) та керівництва Держземагентства.

IMG_1676-111

Дана проблема виникла ще торік, коли мешканці Рудників дізнались, що територія, яка використовувалась під пасовища й належить до земель запасу їх сільської ради, може перейти у власність окремих осіб. З цього приводу вони звернулись до народного депутата України Лідії Котеляк. У свою чергу, нардеп зробила відповідні запити у правоохоронні органи та Державну інспекцію сільського господарства в Львівській області. Про реагування цих структур Лідія Котеляк повідомила мешканців Рудник зборах, які вони провели наприкінці червня. І правоохоронці, і чиновники Держінспекції у своїх відповідях запевнили народного депутата, що ведуть належну роботу щодо недопущення самовільного захоплення землі. Позицію громади села підтримує і районна влада. Однак, з’ясувалось, що Держземагентство, попри не бажання селян, все ж таки віддало дані території в тимчасове користування певному громадянину. Тож, на сході села було прийнято рішення про формування ініціативної групи, яка й надалі відстоюватиме право місцевої громади залишити їм у користування земельні ділянки в урочищах «За Гольдербаном», «Дуброва», «Гнильці» для випасання худоби.

IMG_1679-111

Одним із перших кроків ініціативної групи стало відвідування Держземагентства. Сільський голова Степан Дубик, активні мешканці Рудник та народний депутат Лідія Котеляк отримали запевнення керівника Держземагентва в тому, що дане питання буде належним чином вивчене й по ньому приймуть рішення, від якого не мають постраждати інтереси територіальної громади.

«Та основною проблемою даної конфліктної ситуації є те, що с. Рудиники не має власного Генплану, який би забезпечив недоторканість кожного клаптика землі», – впевнена народний депутат України Лідія Котеляк. Сільський голова Рудник запевнив своїх односельців та нардепа, що виготовлення Генплану стане першочерговим питанням для вирішення вже в найближчий період, оскільки кошти для цього передбачені. А дана ситуація лише пришвидшить реалізацію цього завдання.
Безперечно, вирішення цієї земельної проблеми, що виникла перед громадою Рудник, потребує ретельного контролю. Народний депутат Лідія Котеляк запевнила мешканців Рудник, що й надалі не залишатиме поза увагою хід вирішення цього питання й при потребі винесе дану ситуацію на рівень державних органів влади.

IMG_1680-111

Теги: , , , ,