Проблему вартості вивозу сміття у Новому Роздолі вирішать

Сер 14, 2014 | Категорія: Новини

Позицію мешканців підтримала нардеп Ліда Котеляк

Проблема вивезення сміття з Нового Роздолу потрапила у поле зору народного депутата Лідії Котеляк після численних звернень городян. Мешканці міста пройшли всі кола пекла міськради, прокуратури, міськвиконкому, але наразі так і не змогли дати собі ради з підприємцями, які заробляють на смітті. Проблема у тому, що у тих, хто взяв на себе місію вивозити сміття з Нового Роздолу, надмірні фінансові апетити не співпали з можливостями мешканців міста.

Після численних звернень громадян народний депутат України Лідія Котеляк виступила з ініціативою розпочати збір підписів під двома простими вимогами. По-перше, мешканці домагаються проведення відкритого засідання виконавчого комітету міської Ради з питанням про затвердження тарифів на вивіз сміття. А по-друге, у разі відмови підприємців працювати за економічно обґрунтованим тарифом, затвердженим на засіданні конкурсної комісії, мешканці Нового Роздолу вимагають поставити питання про заміну фірми виконавця.

Ініціативна група уже ходить з підписними листами. І з кожним днем тих, хто поставив свій підпис, за таке вирішення проблеми, все більше. Автор і головний винуватець збурень громадськості і питання непомірної плати за вивіз сміття у Новому Роздолі – фірма “ДВ-Екосвіт-Новий Розділ”, у якої непомірно широкі кишені і способи вирішення проблем не співпадають з нормами Цивільного кодексу України.

І мешканці Нового Роздолу, і народний депутат Лідія Котеляк вимагають єдиного – дотримуватися норм закону. А порушень назбиралося… Більш, ніж половина мешканців Нового Роздолу не укладали кабального договору з фірмою «ДВ-Екосвіт». Але для ненаситних бізнесменів це не проблема. Вони цей факт красномовно оминули: і в під’їздах з’явилися листівки-погрози від фірми.

Навіть тим мешканцям, які з фірмою не те що не укладали договору на вивіз сміття, а й наміру такого не мали. А згідно п.2 статті 11 Цивільного кодексу України, підставою для надання послуг та вимоги оплати є укладені договори. У них має бути передбачено вид послуги. У нашому випадку – вивіз сміття. А також має бути обов’язково прописана вартість послуги. Якщо договору нема, то й предмету розмови – нема.

Відтак юристи нагадують: мешканці Нового Роздолу, які не уклали договори про надання послуг на вивезення сміття, не зобов’язані оплачувати безпідставні рахунки.
… Ця історія з ціною на вивіз сміття має багато складових. Але нині найважливіше – впорядкувати та запровадити економічно обґрунтовану ціну на вивіз сміття у Новому Роздолі та вирішити проблему остаточно.

Мирослава ГОНЧАР

Теги: , , ,