ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ “Про відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка”

Тра 16, 2013 | Категорія: Верховна рада, Постанова

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України

про відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття Постанови

Володимир Михайлович Івасюк – один із основоположників української естрадної музики, композитор і поет. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, професійний скрипаль, майстерний гравець на фортепіано, віолончелі та гітарі, неординарний живописець.

Народився Володимир Івасюк 4 березня 1949 року у районному містечку Кіцмань Чернівецької області в сім’ї вчителів Михайла та Софії Івасюків. Неабиякий інтерес до музики він проявив ще у ранньому дитинстві і у п’ятирічному віці Володя потрапляє в підготовчий клас філії Чернівецької школи №1, де починає оволодівати скрипкою. А вже після шостого класу Володимир вступає у Київську школу для обдарованих дітей імені М.Лисенка. Але навчання і виснажлива робота над собою, проживання в гуртожитку далеко від батьків позначились на здоров’ї підлітка і він, відмінник, після першого семестру повертається повертається в Кіцмань, де продовжує навчання в середній школі та музичній школі за класом фортепіано.

В 1964 році Володимир створює в школі ансамбль «Буковинка» й пише для нього свої перші пісні, серед яких – «Колискова». Колектив здобуває перемоги на кількох самодіяльних конкурсах, їде до Києва, там його помічають та запрошують виступати на обласному телебаченні. Що важливо, пісні юного композитора запам’ятовуються, й невдовзі стають надзвичайно популярними.

А під час навчання у Чернівецькому медінституті, Володимира одразу ж запрошують до оркестру народних інструментів «Трембіта», в камерний оркестр медінституту.

У 1971 році в Карпатах був знятий перший український музичний фільм «Червона рута» в якому звучали пісні Володимира Івасюка. Широкої популярності Володимиру Івасюку, як поету та композиторові принесли музичні твори «Червона рута» та «Водограй».

Вже через рів у 1972 році починається львівський період у житті Володимира: він стає студентом підготовчого композиторського факультету Львівської консерваторії. Тут він створює не менш популярні на той час пісні «Я – твоє крило», «Два перстені», «Наче зграї птиць», «Балада про мальви». Згодом важливою подією у житті Володимира стало те, що його пісню «Балада про мальви» виконала молода співачка, відома як переможниця Всесвітнього фестивалю молоді й студентів у Софії – Софія Ротару, яка з часом почала виконувати багато творів Івасюка, а у 1974 році з «Водограєм» стане лауреатом фестивалю естрадної пісні «Спот-74». Саме тоді вперше на міжнародному конкурсі прозвучала українська пісня, а Володимир Івасюк став відомим у всій Європі, про нього дуже багато писала польська преса, яка перекладала й передруковувала тексти його пісень.

Володимир Івасюк дуже багато працює, пише нові пісні, пише музику до спектаклю О.Гончара «Прапороносці» за яку здобуває диплом першого ступеню та до вистави «Мезозойська історія», а пізніше був знятий ще один український фільм «Пісня завжди з нами», у якому прозвучало шість пісень Івасюка.

Виходить перша збірка пісень В.Івасюка «Моя пісня», в той же самий час Софія Ротару виконує пісню «У долі своя весна» на фестивалі «Спот-77» і перемагає, а сам Володимир працює над підготовкою власної платівки.

У 1978 році Володимир Івасюк перемагає на всесоюзному конкурсі молодих композиторів у Москві і отримує диплом ІІ ступеня за «Сюїту-варіації для камерного оркестру» та «Баладу про Віктора Хара».

Володимир Івасюк у свої 30 років здобуває всесоюзне визнання, його пісні лунають в усіх ефірах, як в межах Радянського Союзу, так і у країнах Європи.

З огляду на викладене, враховуючи значущість постаті Володимира Івасюка та його внесок у розвиткок української естрадної музики, необхідно прийняти Постанову про відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка.

 2. Цілі і завдання проекту Постанови

Метою проекту Постанови є забезпечення належних організаційно-правових, фінансово-матеріальних та інформаційних умов для реалізації комплексу заходів з приводу відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка.

 3. Загальна характеристика і основні положення проекту Постанови

Проект Постанови передбачає підготовку та відзначення на державному рівні 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка.

Для цього пропонується створити відповідний організаційний комітет, розробити та затвердити план необхідних заходів, забезпечити висвітлення в засобах масової інформації вказаної події.

 4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Прийняття Постанови не потребує внесення змін до чинного законодавства України.

 5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Постанови потребує виділення коштів в обсязі, який буде запропоновано організаційним комітетом та передбачено у державному та місцевому бюджетах.

 6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Постанови

Прийняття даної Постанови дозволить відзначити дозволить на державному рівні відзначити 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка, належним чином вшанувати ювілей українського поета та композитора, віддати шану його таланту.

Святкування річниці В.Івасюка сприятиме популяризації української естрадної пісні, допоможе привернути увагу громадськості до проблеми розвитку сучасної української музики

Офіційне святкування матиме значний культурний вплив українське суспільство, а також сприятиме патріотичному вихованню молоді.

 

Народні депутати

          України                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Л.Л. Котеляк

                                                                                                  Р.Р. Ілик

                                                                                               І.В. Васюник

                                                                                             М.М. Хміль

                                                                                          С.І. Кубів

Я.В. Дубневич

                                                                                                В.С. Пазиняк

                                                                                          Я.Я. Гінка

 

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка

 

              З метою вшанування пам’яті Героя України, видатного українського композитора і поета Володимира Михайловича Івасюка, подальшої популяризації його музичної спадщини,  ураховуючи  його  вагомий  внесок  у  розвиток національної  культури  і  мистецтва  та з нагоди 65-річчя від дня

народження Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

1. У 2014 році урочисто відзначити 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

 • у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка;
 • у місячний термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити спільно із місцевою державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування план заходів, пов’язаних з відзначенням 65-річчя від дня народження Героя України В.М. Івасюка, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів:
 • організацію та   проведення   у   місті   Києві,   в   містах Івано-Франківську,  Львові,  Чернівцях,  інших  населених  пунктах України,  пов’язаних з життям  та  творчістю  Володимира  Івасюка, ювілейних  мистецьких  заходів  з  нагоди  65-річчя  від  дня його народження;
 • випуск нотних видань і поетичних творів Володимира Івасюка, а також його музичної спадщини на компакт-дисках;
 • сприяння проведенню Всеукраїнського фестивалю сучасної  пісні та популярної музики «Червона рута»;
 • проведення Міжнародного  конкурсу української естрадної пісні імені Володимира Івасюка;
 • карбування ювілейної монети,  випуск в обіг поштової марки та конверта  на  відзнаку  65-річчя  від  дня  народження Героя України Володимира Івасюка, здійснення спецпогашення поштової марки.

3. Раді   міністрів  Автономної  Республіки  Крим,  обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

 • забезпечити проведення тематичних заходів,  присвячених життю та  творчості Володимира Івасюка,  в школах естетичного виховання, вищих навчальних закладах, установах культури і мистецтв;
 • опрацювати питання  та   внести   в   установленому   порядку пропозиції   щодо   присвоєння   окремим  навчальним  закладам  та установам культури і мистецтв імені Володимира  Івасюка,  а  також
 • найменування  в  установленому  порядку  вулиць і площ у населених пунктах  України  та  встановлення  пам’ятних  знаків  у   місцях, пов’язаних із творчістю видатного композитора.
 • Державному  комітету  телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення заходів,  пов’язаних із підготовкою та відзначенням 65-річчя від дня народження Героя України Володимира Івасюка.

4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності та Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

5. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради

            України                                                                                                                                                  В.В.РИБАК

Теги: , , , , ,