“Незалежність України – це велика відповідальність для кожного з нас”

Сер 25, 2014 | Категорія: Новини, Статті

koteljakШістдесяті роки минулого століття – час шестидесятників, патріотичного піднесення та розквіту української культури. У ці складні, але неймовірно важливі для України часи у простій селянській родині – батько працював токарем, мати швеєю – з’явилась на світ Ліда Котеляк. Вона народилась 13 січня 1963 року, напередодні Старого Нового року, в селі Селець Житомирської області. Депутат згадує: з самого малечку батьки вчили любити своє, рідне, українське, шанувати народні звичаї, прищеплювали християнські цінності… Саме ці базові цінності, закладені ще з дитинства, стали визначальними у подальшому житті.

ДОПИТЛИВА І НАПОЛЕГЛИВА ШКОЛЯРКА

У шкільні роки Ліда Котеляк захоплювалась наукою, спортом, прагнула пізнавати усе нове. Тож не дивно, що односельчани та друзі згадують її як цілеспрямовану, допитливу, наполегливу школярку, яка завжди вміла шукати аргументи та відстоювати свою думку.koteljak2 У 1980 році дівчина закінчує школу зі золотою медаллю і відразу після цього їде здобувати освіту до Львова. У 1983 році закінчила технікум легкої промисловості з червоним дипломом. Працювала на Львівській фабриці індивідуального пошиву товарознавцем, а потім – контролером у Львівському комбінаті громадського харчування.

ПІДТРИМАТИ ПІСНЮ – ПІДТРИМАТИ УКРАЇНУ

Навчання та перші роки роботи Лідія Котеляк пам’ятає дуже добре. 1980-ті роки були особливими. Тоді вже Львів та Київ бурлили новими ідеями, віяннями, а настрій патріотизму, здається, витав усюди.

У містах підпільно ловили хвилі радіо «Свободи» та обговорювали найгарячіші новини, які часто були повною протилежністю того, що говорила офіційна радянська пропаганда. Тоді ж містом активно розповсюджували самвидави.

У містах підпільно ловили хвилі радіо «Свободи» та обговорювали найгарячіші новини, які часто були повною протилежністю того, що говорила офіційна радянська пропаганда.

«Тоді важливо було не попастися з ними. Приходив додому і швиденько перечитував. Так, щоб на ранок передати далі. Це було наче ковток свіжого повітря. Вже тоді так хотілось в голос сказати це солодке слово «незалежність», – згадує народний депутат. А потім прийшло піднесення початку 1990-х. Уже в незалежній Україні, в 1996 році, Ліда Котеляк закінчила економічний факультет Державного університету «Львівська політехніка». На молодіжних вечірках, у кафе та ресторанах тоді повсюди лунали російські попса і шансон.

Тодішній шоу-бізнес неохоче відчиняв двері українським виконавцям. Зберегти українську пісню, культуру, підтримати талановитих вітчизняних виконавців вирішила Ліда Котеляк. І попри кризу в країні,ризикує і відкриває першу свою власну справу – студію звукозапису «Ліда».

«Тоді це був особливо важливий вибір. Хотілось не просто зробити бізнес, а докластись реально до розвитку країни та її культури. За кілька років невеличка компанія перетворилась на солідне підприємство, лідера серед компаній у Західному регіоні. Я дуже рада, що у цей нелегкий час нам вдавалось підтримувати талановитих українських музикантів, розвивати нашу національну пісню, а також підтримувати дитячу творчість». Одна лише фірма, яка почала велику справу, фактично зробила переворот в українському шоу-бізнесі та свідомості людей: слухати українське стало модно, а виконавці стали популярними.

 “МОЯ ХАТА НЕ СКРАЮ”, – ЛІДА КОТЕЛЯК

Однак з розвитком України і її становленням як європейської країни Лідія Котеляк усвідомлює, що може зробити для народу та рідної країни більше. У 2008 році вона вирішує діяти рішуче, і починає активну громадську та політичну діяльність заради становлення не лише незалежної, але вже і сильної країни. Сім років тому Ліда Котеляк стає головою Львівського осередку Всеукраїнської громадської організації «Жінки Батьківщини», а також вступає у Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Чесність і порядність допомогли Ліді Леонідівні у 2012-му стати народним депутатом України. І мабуть, ніколи би не подумала народний депутат, що на 23-му році незалежності її знову доведеться боронити. Однак у Ліди Леонідівни є улюблене прислів’я: «Моя хата скраю – першим ворога стрічаю».

Ніколи би не подумала народний депутат, що на 23-му році незалежності її знову доведеться боронити.

Саме його проговорювала пошепки, коли 18 лютого разом з Людмилою Денісовою захопили автозак, і сіла за кермо. Так звільнили 15 поранених учасників Революції Гідності. Революцію гідності Ліда Котеляк відбула від першого до останнього дня, будучи комендантом Жовтневого палацу. «Особливу подяку висловлюю усім вам мої дорогі мешканці Золочівщини, Перемишлянщини, Миколаївщини та Нового Роздолу, з якими пліч-о-пліч стояли на Майдані, які з автозаків витягували поранених, хто організовував кухні Майдану і стояв на його барикадах. Вклоняюся і дякую героїчним медикам Майдану, які врятували сотні життів.

Вони доправили тисячі людей на лікування і надали їм допомогу з ризиком для власного життя. Усі ми відстояли на Майдані нашу незалежність держави та гідність особистості», – говорить Ліда Котеляк.

 koteljak3

ПІДТРИМАТИ СВІТЛИХ ВОЇНІВ

Сьогодні ж, на переконання депутата, боротьба за незалежність продовжується. Її світлими воїнами є ті військові, які захищають нині країну на Сході.

Аби підтримати їхні родини, Ліда Котеляк створила ініціативу «Матері мобілізованих»: «Як депутат, політик та громадський діяч маю можливість оперативно вирішувати проблеми наших захисників, інформувати про них керівництво держави та Антитерористичної операції. Я добре знайома з матерями мобілізованих вояків, бо зустрічалася з ними у ті важкі хвилини, коли вони з відчаю перекривали міжнародні автомобільні траси, намагаючись привернути увагу до проблем своїх синів у зоні антитерористичної операції. Ми досягали згоди, воякам надходила допомога, а дорогу розблоковували. Тому ми, матері мобілізованих вояків з Львівщини, вирішили об’єднатися. Зрештою, я сама мати трьох синів. Як і кожна мама на світі, щовечора молюся за їх здоров’я та благополуччя, а ще – за мир на нашій землі. Один з моїх синів, 24-річний Ігор мобілізований до війська».

“Я добре знайома з матерями мобілізованих вояків, бо зустрічалася з ними у ті важкі хвилини, коли вони з відчаю перекривали міжнародні автомобільні траси”

koteljak4

Попри велику зайнятість та постійну активність заради розбудови своєї країни, найбільшою цінністю Ліда Котеляк вважає сім’ю.

Депутат рада, що Господь подарував їй трьох синів і залишається передусім прекрасною дружиною, мамою, берегинею сімейного вогнища. «Мене оточують чотири справжніх мужчини: чоловік Володимир – підтримка і надійна опора; старший син Андрій – однодумець і «права рука», середній син Ігор – розсудливий та відповідальний, молодший семирічний Володя – радість та надія», – з усмішкою говорить Ліда Котеляк.

Оксана Підлісна