«Матері мобілізованих» – нова громадська ініціатива Лідії Котеляк

Сер 7, 2014 | Категорія: Інтерв'ю, Новини

Народний депутат України Лідія Котеляк створила та очолила громадську ініціативу „Матері мобілізованих”. Про те, як і чому народилося це об’єднання, і яка від нього користь – у розмові кореспондента „ВЗ” з п.КОТЕЛЯК.

котеляк

– Як депутат, політик та громадський діяч маю можливість оперативно вирішувати проблеми наших захисників, інформувати про них керівництво держави та Антитерористичної операції. Адже я є заступником голови створеної при Верховній Раді тимчасової слідчої комісії з контролю за використанням коштів, виділених на армію.
Я добре знайома з матерями мобілізованих вояків, бо зустрічалася з ними у ті важкі хвилини, коли вони з відчаю перекривали міжнародні автомобільні траси, намагаючись привернути увагу до проблем своїх синів у зоні антитерористичної операції. Ми досягали згоди, воякам надходила допомога, а дорогу розблоковували.
Ми, матері мобілізованих вояків з Львівщини, вирішили об’єднатися.
Зрештою, я сама мати трьох синів. Як і кожна мама на світі, щовечора молюся за їх здоров’я та благополуччя, а ще – за мир на нашій землі. Одному з моїх синів, 24-річному Ігорю, днями прийшла повістка до війська. Зараз додалося клопотів – збираємо сина до участі в АТО.

– Пані Лідіє, Ви народний депутат. Діти людей Вашого рівня зазвичай пересиджують війну або глибоко у тилу, або й узагалі за межами держави. Невже не було можливості вирішити питання так, щоб Ваш син не був задіяний у Антитерористичній операції?

– Якщо прийшла повістка, значить мій син потрібен для захисту територіальної цілісності України і очищення нашої землі від терористів.
У нашій родині не прийнято ховатися від обов’язку. Я змалечку знала, що мій дід був на фронті. Тепер до лав Збройних Сил покликали мого сина. Він ні на мить не задумувався про те, щоб якось уникнути виконання цього обов’язку.
Усі тисячі тих, хто не сховався під спідницю, а покинув сім‘ю, дім і пішов боронити Україну, для мене уже герої нової України. Вони гідно виконують свій чоловічий обов’язок зі забезпечення порядку і миру на нашій землі.
Так, нашим синам нині важко, бо ми ростили їх не для війни, вони до неї не готувалися. Але перебуваючи у зоні АТО я пересвідчилася: наші мобілізовані сини мужньо, витривало і відповідально, а головне – успішно справляються зі своїми завданнями і воюють з хитрим та підступним ворогом.

– Які головні завдання громадської ініціативи „Матері мобілізованих”?

– У всіх нас, матерів мобілізованих до антитерористичної операції на сході України, спільне завдання і бажання – зробити все для того, аби наші діти якнайшвидше повернулися додому переможцями. І, звичайно, живими та неушкодженими.
Для цього нам потрібно триматися разом і координувати свої дії. Наших синів з різних куточків України об’єднало АТО. Нас, їхніх матерів, об’єднує спільне бажання допомогти їм долати ворога. Ми повинні підтримувати одна одну, координувати наші дії та разом вирішувати проблеми. Для цього при нашій громадській ініціативі «Матері мобілізованих» ми створили гарячу лінію.
Наші діти там, на фронті, мають пишатися нами так само, як ми пишаємося ними у тилу. Вони мають знати, що вони захищають рідну землю, знищують ворога, щоб не ступив на нашу землю, а ми тут, на місці, робимо разом усе для спільної перемоги.

Розмовляла
Мирослава ГОНЧАР
“Високий Замок”

Теги: , , , , , ,