Лідія Котеляк зареєструвала проекту Постанови про святкування 620-ї річниці з дня заснування села Ганачівка Перемишлянського району Львівської області №3459 від 22.10.13

Жов 22, 2013 | Категорія: Верховна рада, Новини, Постанова

Метою проекту Постанови є забезпечення належних організаційно-правових, фінансово-матеріальних та інформаційних умов для реалізації комплексу заходів з приводу святкування 620-ї річниці з дня заснування села Ганачівка Перемишлянського району Львівської області.

Перші згадки про Ганачівку відносяться до кінця ХІV століття. Так, в історичних джерелах збереглася грамота Дмитра Волчковича – «пана і законного дідича з Ходорова, повіту в Руській Землі», якою він 5 листопада 1394 року засвідчив акт дарування села Ганачева (тепер – Ганачівка Перемишлянського району Львівської області) львівському монастиреві францисканців.

На той час поселення було поділене між двома власниками і його частини називались Ганачів і Ганачівка. І лише після Другої Світової війни обидві частини були об’єднані в одне село, яке і дістало назву Ганачівка.

Ганачівка надзвичайно відомий в археологічних колах населений пункт, оскільки в 2-3 кілометрах від нього в урочищі Галайків Кут у 1998 році було відкрито велике поселення липицької культури (ІІІ-ІІ ст. до н.е.). Серед знайдених речей — унікальна пам’ятка: дитяча іграшка, якій близько двох тисяч років.

Як відомо Галичина з давніх-давен славилася своєю вірою в Бога та місцем де різні конфесії та течії християнства могли мирно співіснувати. Одним із таких прикладів, являється присутність у селищі двох церков: св. Миколая, що відноситься до Стрийської єпархії Української Греко-Католицької церкви, перші згадки про яку відносяться до 1649 року та костел св. Марії Магдалини 1803 року побудови, що наразі відреставрований після удару авіабомби за часів Другої Світової війни і маючи назву церкви св. Миколая належить Українській Автокефальній Православній Церкві.

9 січня 1948 року тут був похований Григорій Микитович Кузневич, український скульптор, людина незвичайної долі та надзвичайного таланту, чудовий майстер архітектурного мистецтва, якого сміливо можна назвати західноукраїнським Донателло.

Таким чином, зважаючи на значні культурні та духовні надбання села Ганачівка виникає необхідність у прийнятті Постанови Верховної Ради України про святкування 620-ї річниці з дня заснування села Ганачівка Перемишлянського району Львівської області.

Прийняття даної Постанови дозволить відзначити на державному рівні святкування 620-ї річниці з дня заснування села Ганачівка Перемишлянського району Львівської області.

Допоможе підвищити культурну і духовну обізнаність громадян, привернути увагу до діяльності органів місцевого самоврядування та сприятиме популяризації села Ганачівка як об’єкта туризму.

Теги: , , , , ,