Лідія Котеляк закликає негайно врегулювати ціни на медикаменти

Лип 8, 2014 | Категорія: Новини, Статті

30406-111

Ще в травні наші пенсіонери, а також громадяни, які страждають хронічними недугами, отримали надію, що українська влада врешті вирішить проблему високих та необґрунтованих 

цін на медикаменти. Адже за останні роки ситуація на фармацевтичному ринку є на стільки некоординованою, що ціни на одні ж і ті ж препарати в різних аптечних мережах різняться у вартості від 10 до 50-ти гривень. Два місяці тому прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив міністру охорони здоров’я вивчити ситуацію з цінами на ліки. Однак, до сьогодні це проблема залишається не вирішеною.

Днями народний депутат України Лідія Котеляк, відреагувавши на звернення своїх виборців, скерувала відповідні запити щодо необхідності негайного врегулювання цін на медикаменти як у Кабмін, так і безпосередньо до міністерства охорони здоров’я.
«Як народний депутат України, заявляю про необхідність пришвидшення процесу референтного ціноутворення у вартості лікарських засобів, взявши за приклад сусідню Польщу, де ліки є значно дешевшими. В Україні, де найнижчий рівень зарплати й найменші пенсії серед європейських країн, не повинні бути найвищі ціни на ліки. Нагальне й всестороннє вирішення цієї проблеми має відбутись ще й з тих причин, що ми країна, яка ліквідовує наслідки аварії на Чорнобильській АС», – зазначила в своєму коментарі Лідія Котеляк.
Варто зазначити, що урядовий проект про референтне ціноутворення розрахований на зниження вартості медичних препаратів для пацієнтів. Його дієвість залежить як від своєчасного розрахунку держави з суб’єктами підприємницької діяльності, так і здійснення повного контролю відповідними структурами – Державною інспекцією контролю за цінами та Антимонопольного комітету за припинення спекуляцій на ринку медичних препаратів. Свою роль мають виконувати й органи місцевого самоврядування. Бо ж незахищена категорія громадян: пенсіонери, особи з хронічними хворобами не в змозі забезпечити свій соціальний захист без підтримки своїх обранців на місцевому рівні.
Народний депутат України Лідія Котеляк сподівається, що міністерство охорони здоров’я активізує свої дії у здійсненні всіх необхідних заходів щодо стабілізації цін на ліки в аптеках як приватної, так і комунальної форм власності, й тим самим забезпечить соціальні можливості малозахищених громадян. А ними, на жаль, залишаються саме найчастіші відвідувачі аптек: пенсіонери та люди, що мають проблеми зі здоров’ям.

Теги: , , , ,