Лідія Котеляк забезпечить право громадян на власне житло

Чер 17, 2014 | Категорія: Новини, Статті

jitloveНародний депутат України з фракції «Батьківщина» Лідія Котеляк пропонує Верховній Раді вдосконалити  законодавчий механізм реалізації права громадян на власне житло.

Мова йде про напрацювання та подання на розгляд парламенту законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приватизації жилих приміщень з фондів житла для тимчасового проживання)», що дозволить мешканцям гуртожитків приватизувати приміщення, де вони проживають не менше 15 років.

«Чинне законодавство передбачає, що мешканці гуртожитків, що належать до відповідних фондів, повинні щороку отримувати чи продовжувати дозвіл на проживання. Безперечно, що такий порядок є абсолютно виправданим і за умови, що у громадян є можливості для найму собі іншого житла вони повинні вивільнити приміщення. Проте, існують непоодинокі випадки коли громадяни живуть у жилих приміщеннях з фондів житла для тимчасового проживання понад 10-15 років, роблять покращення житла за свій рахунок, слідкують за прибудинковою територією та регулярно платять за комунальні послуги. Напрацьовані зміни до законодавства дозволять кожному з них отримати це приміщення у власність і тим самим забезпечити себе житлом. Це сприятиме збереженню приміщень фонду  тимчасового проживання від повальної приватизації та зловживань у цій сфері», – прокоментувала напрацьований законопроект Лідія Котеляк.

Автор законопроекту також переконана, що приватизація житлових приміщень з фонду житла для тимчасового проживання сьогодні є нагальною потребою для соціально незахищеної частини нашого суспільства. Це стосується і тих громадян, які не мають власного життя, а також тих, хто  з різних причин втратив постійне місце проживання.

Варто зазначити, що під час зустрічі з лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко мешканці Золочівського району піднімали питання щодо необхідності на законодавчому рівні забезпечити їм можливість отримати в приватну власність приміщення гуртожитків, де вони живуть із своїми  сім’ями протягом багатьох років.

Зважаючи на необхідність вирішення цієї соціальної проблеми та  забезпечення статті 47 Конституції України (права кожного на житло), фракція «Батьківщина» вважає за необхідне якнайшвидше прийняти відповідний законопроект, який розробила народний депутат України Лідія Котеляк.

Теги: , , , ,