Ліда Котеляк: «Світ демонструє чітку підтримку України»

Кві 30, 2014 | Категорія: Інтерв'ю, Новини

27601-121Днями народний депутат України Ліда Котеляк побувала на окрузі, де зустрічалась із своїми виборцями. Окрім, питань, що стосуються безпосередньо життя району, наші земляки висловили свою стурбованість і щодо подій. Які відбуваються у східних областях України.  Редакція газети вирішила також поставити кілька запитань, що стосуються політичної ситуації в країні.

–       Лідіє Леонідівно, два місяці Україна протистоїть агресії путінської Росії. На Вашу думку, чи є дії нинішньої української влади достатніми, щоби вберегти цілісність нашої держави?

 Україна вперше за роки незалежності опинилась у ситуації, коли,  здавалось би близький сусід, відкрито демонструє далеко не добросусідське ставлення. Чи стало це несподіванкою? У певній мірі так, бо в 21 століття питання державної суверенності є ознакою цивілізованості кожної країни. З іншого боку, пам’ятаємо приклад Грузії. Тому про свою безпеку Україна мала б думати постійно. На жаль, знаємо, яка влада була в останні роки. Янукович робив усе аби знищити українську оборонність. Тому нова сформована на Майдані українська влада прийняла удар, який доводиться відбивати в не легких умовах. Адже знаємо, з яким розкраденим бюджетом залишилась на початку року Україна, до я кого стану приведені були Збройні сили України. Але також і бачимо, що кроки нового уряду, виконувача обов’язки Президента України Олександра Турчинова й США, і Європейський Союз оцінюють як всеможливі для збереження цілісності країни, для збереження миру. Дії, рішення нинішньої влади є виваженими, такими, які підтримує світова громадськість, яких вимагає відповідальність за життя і безпеку всіх громадян України. Ми демонструємо, що вміємо протистояти провокаціям. І це дозволяє мати сьогодні велику підтримку громадян у південно-східних областях України. Сьогодні російськомовна інтелігенція Сходу   намагається донести до Путіна своє несприйняття військового вторгнення, небажання його так званого захисту російськомовних. Переконана, що саме дії центральної української влади сприяють патріотичності наших співгромадян у Луганську, Донецьку, Харкові, Дніпропетровську, Одесі та ін. Ми також бачимо, що лідер «Батьківщини» Юля Тимошенко не стоїть осторонь переговорних процесів, які ведуться із сепаратистами.  Нова українська влада: і Олександр Турчинов, і Арсеній Яценюк, і наша фракція «Батьківщина» у Верховній Раді працюємо на єдність країни.

Пані Котеляк, менше місяця залишилось до дня президентських виборів. Однак, передвиборча кампанія кандидатів не демонструє тих звичних ознак виборчої агітації. Чи не є це ознакою того, що вибори будуть зірвані?

 ЦВК не висловлює таких загроз, навпаки, заявляє, про здійснення підготовки до проведення виборів. Звичайно, ситуація у східних областях України викликає певне занепокоєння. Однак, реакція США і Європейського Союзу на дестабілізацію в Україні, яку чинить Росія, дозволяє сподіватись, що 25 травня усі дільниці працюватимуть. Світ демонструє цілковиту підтримку України.  Рішення країн G7 про негайне посилення санкцій проти Росії, на думку нашого лідера Юлії Тимошенко, зупинить агресію Путіна проти України. Також вважаю, навіть в умовах передвиборчої гонки кандидат із державницькою позицією повинен керуватись найголовнішою метою. Це – скерувати зусилля всієї своєї команди на протидію найбільшій загрозі для України. Рух опору сепаратистам, путінській агресії, який оголосила Юлія Володимирівна в усіх південно-східних областях України, сьогодні є найбільш ефективним методом ведення виборчої кампанії. Тимошенко не потребує широкоформатних біл-бордів чи зайвого красномовства.   Тимошенко – політик, який вміє чинити реальний опір як тоталітарному режимові, так і окупаційним проявам Росії. Лідер «Батьківщини» переконана, що женевські домовленості дають шанс Україні перемогти в неоголошеній війні, яку веде Росія. Тому Юлія Тимошенко проти будь-яких популістських заяв окремих кандидатів щодо започаткування одноосібних переговорів із агресором, оскільки Кремль розуміє тільки мову сили.

Особливості цієї виборчої кампанії полягають ще й тому, що кандидат, який балотується на таку високу державницьку посаду, в своїй передвиборчій боротьбі має керуватись досягненням  найважливішого завдання для всієї країни. Сьогодні це – збереження її цілісності й незалежності.

Свого часу, в 2012 році я говорила своїм виборцям: «Я йду в парламент, щоб визволити Юлю». За цими словами стояло  завдання побороти в Україні систему олігархічної влади. Мої виборці розуміли, що це може забезпечити тільки такий політик як Юлія Тимошенко, тому на виборах  я здобула перемогу. Як кандидат у Президенти України Юлія Тимошенко заручається підтримкою українців у здійсненні таких важливих для нинішнього стану дій як об»єднання Сходу й Заходу та Руху опору завойовницьким діям Росії. А це приведе усіх нас до спільної перемоги.

 

 

 

 

Теги: , , , ,