Ліда Котеляк: Перевибори парламенту – хороший шанс отримати оновлену владу

Сер 28, 2014 | Категорія: Інтерв'ю, Новини

26 серпня Президент України Петро Порошенко розпустив Верховну Раду. Які наслідки це матиме для України, для кожного з нас? Про це ми запитали народного депутата України від нашого округу Ліду КОТЕЛЯК.30406-111

–         Вважаю, що перевибори парламенту потрібні. Свої аргументи я вже наводила не раз: ми повинні обрати парламент, який конструктивно наступні п’ять років працюватиме на розбудову України, а не бавитися у політичні ігри, інтриги, і зраду держави та виборців. Ви знаєте, що нині у Верховній Раді є чимало відвертих ворогів нашої державності – комуністи, регіонали і перефарбовані члени сім’ї Януковича. Тому нові вибори, а відповідно нова патріотична якісна Верховна Рада, нам потрібні. Але я би хотіла, як і більшість моїх виборців, щоб Верховну Раду обирали за відкритими партійними списками. Щоб ми не голосували за котів у мішку, які ховаються за першою п’ятіркою чи десяткою виборчого списку. А обирали чи в окрузі, чи в партійному списку тих, кому люди справді довіряють, хто не боїться йти до виборців.

–         Ви прийняли для себе рішення: будете балотуватися?

–         Я не боюся перевиборів. Скажу так: перевибори для депутата – це як іспит у студента. Не страшно йти складати його, коли ти весь семестр ходив на пари і готувався. Так і депутат: якщо працював на окрузі, жив зі своїми виборцями одними й тими ж проблемами, якщо виконував програму, то перевиборів не боїться.

Восени 2012-го  я взяла на себе зобов’язання: знищити бандитську владу і очистити Україну від Януковича. З цим завданням ми з допомогою сотень тисяч людей на Майдані справилися. 93 дні була комендантом Жовтневого палацу. І попри те, у центрі Києва у наметах працювали мої громадські приймальні. А помічники приймали людей в окрузі. За менш, ніж два роки моєї депутатської діяльності провела майже півтори сотні особистих прийомів  в окрузі. Кожен прийом – це мінімум десять конкретних вирішених питань негайно і на місці.

Восени 2012-го  я взяла на себе зобов’язання: знищити бандитську владу і очистити Україну від Януковича.

Так, не всі плани вдалося зреалізувати, бо багато з них довелося відкласти через війну на сході України. Зараз змінила свій графік і тепер живу за принципом: округ-  Київ – зона АТО.

Знаю, що нині навіть серед галичан є колишні прислужники Януковича, які почувши, що запахло виборами, почали створювати собі імідж на війні – намагаються задобрити виборців доставкою харчів в зону АТО. А ви знаєте, що насправді вони туди не доїжджають? Так звані благодійники продукти і речі залишають на тих блокпостах,  де мир. Це крайні блокпости, які відділяють мирну Україну від зони АТО.

–         Нині багато говорять про потребу нових облич у парламенті. Як Ви оцінюєте шанси на зміну парламенту?

–         Робити прогнози – то справа політологів. Я хочу висловити свою думку. Мені, як і більшості українців, важливо, щоб парламент змінився. Але не лише частиною  прізвищ і облич. А насамперед – якісно. Щоб підходи до вирішення питань, проблем були такими, як того вимагав Майдан. Щоб ми Україну будували такою, за яку гинуть і отримують поранення захисники в АТО. От це головне.

Мені, як і більшості українців, важливо, щоб парламент змінився. Але не лише частиною  прізвищ і облич.

І пильність виборця має бути у тому, щоб людину, за яку збираються голосувати, просвітили як рентгеном: де був, що робив, з ким справи мав і які. Щоб знову до парламенту не пройшли псевдопатріоти, які одною рукою дають януковичам, а іншою крадуть у виборців, і при тім солодко й улесливо говорять. Оце справді головне. Пильність виборця 26 жовтня і дасть відповідь на ваше запитання, як зміниться обличчя парламенту.

Розмовляла

Мирослава ГОНЧАР