Депутатський запит щодо збереження культурної спадщини Поморянського замку Золочівського району Львівської області

Тра 16, 2013 | Категорія: Верховна рада, Депутатський запит

Міністру культури України

                                                                                НОВОХАТЬКО Л.М.

  

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

 

Щодо збереження культурної спадщини

Поморянського замку Золочівського району

Львівської області

 

Шановний Леоніде Михайловичу!

 

Звертаюся до Вас, як народний депутат України, згідно ст.ст. 85 і 86 Конституції України, ст.ст. 15 і 16 Закону України «Про статус народного депутата України» та іншими нормативно-правовими актами, у зв’язку із численними зверненнями мешканців смт.Поморяни Золочівського району Львівської області з приводу аварійного стану Поморянського замку.

Доводжу до Вашого відома, що ця велична споруда була збудована ще у XVI столітті і маючи багатовікову історію являється надзвичайно важливою для наступних поколінь. На даний момент збережені тільки два двоповерхові крила, східне з круглою вежею і південне з галереєю. Враховуючи той факт, що з кінця 70-х років ХХст. замок не використовується дані будівлі перебуваються в аварійному стані. Дахові конструкції над спорудами замку пошкоджені, спостерігається втрата дахівки. Горищане перекриття майже повністю втрачене. Над частиною приміщень першого поверху збережені склепіння, решта перекриті плоским перекриттям по залізобетонних балках. Частина плоского перекриття розібрана. В склепінні під галереєю є провали. Віконні та дверні заповнення майже повністю втрачені.

Ситуація навколо Поморянського замку погіршується за рахунок того, що цеглу з якої збудовано пам’ятку розкрадають.

В засобах масової інформації з минулого року можливо знайти повідомлення про можливість віддати замок у концесію з метою недопущення остаточної руйнації. А на сайті Золочівської районної державної адміністрації вільними для ознайомлення являються «Проектні пропозиції реставрації та пристосування замку в смт. Поморяни Золочівського району».

Однак, на сьогоднішній день, даних кроків не достатньо і положення ч.5 ст. 54 Конституції України, в якому визначається обов’язок держави забезпечувати збереження історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять культурну цінність, нажаль, має лише формальний характер.

Зважаючи на гостроту проблеми, прошу Вас вжити невідкладних заходів щодо збереження та недопущення остаточної руйнації Поморянського замку Золочівського району Львівської області. А також надати інформацію щодо заходів які проводяться з метою підтримання належного стану та функціонування Поморянського замку, можливості передачі замку у концесію, умови такої концесії та осіб, що бажають стати концесіонерами.

 

 

З повагою

народний депутат України                                                                                                         Л. Котеляк (№347)

                                                                                                                    

Теги: , , , ,