Депутатський запит щодо розроблення Державної програми модернізації ліфтового господарства України

Тра 16, 2013 | Категорія: Верховна рада, Депутатський запит

                                                   Віце-прем’єр-міністру України

                                   ВІЛКУЛУ О.Ю.  

 

                                                               Міністру регіонального розвитку,

                                                                       будівництва та житлово-комунального

                                           господарства України

                                   ТЕМНИКУ Г.П.

                                                                     

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

 

Щодо розроблення Державної

програми модернізації

ліфтового господарства України

 

Шановний Олександре Юрійовичу!

 Шановний Геннадію Павловичу!

 

Звертаюся до Вас, як народний депутат України, згідно ст.ст. 85 і 86 Конституції України, ст.ст. 15 і 16 Закону України «Про статус народного депутата України» та інших нормативно-правових актів, у зв’язку із численними зверненнями громадян та депутатів міської ради м. Новий Розділ  Львівської області з приводу критичного стану ліфтового господарства міста.

Доводжу до Вашого відома ситуацію, яка склалася у м. Новий Розділ  Львівської області щодо стану ліфтового господарства.

Станом на 01.01.2013 року на балансі комунального підприємства “Розділжитлосервіс” знаходиться 29 будинків. В ліфтових шахтах цих будинків змонтовано 60 ліфтів.

Із 60 ліфтів станом на 1 січня 2013 року працює 40 ліфтів. Непрацюючі ліфти в кількості  20 шт.  потребують ремонту.

Ліфтове господарство м.Новий Розділ потребує впровадження системи диспетчеризації.

Ліфтове обладнання з року в рік зазнає морального та фізичного зносу, його оновлення не проводиться. Ліфти, що перебувають 25 років у експлуатації, підлягають технічному обстеженню для вирішення питання їх ремонту і подальшої експлуатації. Ці ліфти потребують заміни чи модернізації, оскільки є небезпечними для користувачів. Внаслідок цього «Держгірпромнагляд» забороняє подальше їх використання для потреб населення.

З кожним наступним роком кількість виведених з експлуатації ліфтів буде збільшуватися на 4-9 шт. і до 2015 р. практично всі ліфти відпрацюють свій 25-річний ресурс.

На 2013 рік на капітальний ремонт ліфтів, згідно із розрахунків новороздільського комунального підприємства «Благоустрій», необхідно 2486 тис. грн.,    із міського бюджету виділено 648 тис. грн. , що становить  26%  від потреби.

Загальна потреба в коштах для капітальних ремонтів та диспетчеризації всього ліфтового господарства м. Новий Розділ у 2015 році, враховуючи інфляцію  буде становити орієнтовно 4,3 млн. грн.

Враховуючи зазначене та з огляду на необхідність підвищення уваги Уряду до реалізації програми реформ у сфері ліфтового господарства, пропоную:

  1. Розробити та затвердити у встановленому порядку Державну програму модернізації ліфтового господарства України на 2013 -15 роки.
  2. При підготовці проектів законів України про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки на адресне фінансування заходів, передбачених Програмою.
  3. Передбачати окремими субвенціями кошти на розвиток та модернізацію ліфтового господарства та спрямовувати їх безпосередньо у  міста, які мають ліфтове господарство.

Зважаючи на гостроту проблеми, прошу вжити невідкладних заходів щодо фінансового забезпечення модернізації ліфтового господарства України, оскільки дане питання значною мірою впливає на безпеку та якість життя українців.

 

 

 

      З повагою

народний депутат України                                                                                                               Л. Котеляк  (№347)

Теги: , , , ,