Біографія

Народилась 13 січня 1963 року в селі Селець Житомирської області.

lydia-kotelyak-portret

Дитинство. Ліда Котеляк народилась в простій селянській сім’ї – батько працював токарем, мати швеєю. З самого малечку батьки вчили любити своє, рідне, українське, шанувати народні звичаї і традиції, прививали християнські цінності.
Освіта та робота. Зростала, як і всі сільські діти, за роботою в полі та навчанням у школі. У 1980 році закінчила школу із відзнакою. У роки навчання захоплювалась наукою і спортом, саме тоді проявились і розвинулись такі риси характеру, як цілеспрямованість, наполегливість, невтомність, любов до праці, допитливість, вміння відстоювати свою думку.
Здобувати освіту поїхала до Львова. У 1983 році закінчила технікум легкої промисловості з червоним дипломом. Працювала 6 років на Львівській фабриці індивідуального пошиву товарознавцем. Потягом 1989 року займала посаду контролера у Львівському комбінаті громадського харчування. У 1992 – 1994 роках –товарознавець кооперативу «Фасад», 1994 – 1995 р.р. – товарознавець ПП Галес.
У 1996 році Ліда Котеляк закінчила Державний університет «Львівська політехніка» економічний факультет. Після здобуття вищої освіти ризикнула і не побоялась відкрити власну справу – студію звукозапису «Ліда». Завдяки демократичному керівництву, правильній стратегії розвитку, добросовісній та наполегливій праці, вже за кілька років невеличка компанія перетворилась на солідне підприємство, лідера серед компаній у Західному регіоні. Найважливіше завдання компанії – це збереження української пісні, української культури, підтримка талановитих українських виконавців, а особлива увага приділяється розвитку дитячої творчості.

lydia-kotelyak-simya

Сім’я. Найважливішою цінністю в житті Лідія Котеляк вважає сім’ю. Її оточують чотири справжніх мужчини: чоловік Володимир – підтримка і надійна опора; старший син Андрій – однодумець і «права рука», як називає його мама; середній син Ігор – розсудливий та відповідальний, продовжує керівництво компанією «Ліда»; молодший п’ятирічний Володя – радість та надія. Попри велику зайнятість Ліда Котеляк була і залишається прекрасною дружиною, мамою, берегинею сімейного вогнища.

Політична діяльність. Ліда Котеляк ніколи не була байдужою до подій, які відбуваються в державі. У 2008 році вступила до Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». «Мене завжди надихала особа нашого лідера, - каже Ліда Котеляк. – Юлія Тимошенко близька мені за характером. Вона сильна і вольова жінка, котра вірить в поставлену мету та готова заради її досягнення на особисті обмеження».
У 2010 році, після того, як переслідуючи партію, влада не допустила «Батьківщину» на вибори до місцевих рад, спостерігаючи, як колишні однопартійці перебігали у інші, більш «привладні» партійні організації та ставали «тушками» у парламенті, Ліда Котеляк залишилась та залишатиметься надалі вірною своїй принциповій життєвій позиції – працювати в партії та підтримувати лідера.
У 2010 році Ліду Котеляк обирають першим заступником голови Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина». На цій посаді Ліда Котеляк проявляє себе як хороший організатор, відмінний координатор, дисциплінований партієць, чудовий оратор, авторитетний лідер, далекоглядний та вольовий політик.
На парламентських виборах 2012 року була обрана народним депутатом України від ВО Батьківщини» по одномандатному мажоритарному виборчому округу №123. У грудні 2012 року увійшла до фракції ВО «Батьківщина» у Верховній Раді та стала членом Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

lydia-kotelyak hromadska-diyalnist

Громадська діяльність. У 2008 році Лідію Котеляк обрано головою Львівського осередку Всеукраїнської громадської організації «Жінки Батьківщини».  За 4 роки активної діяльності під керівництвом Лідії Котеляк – щоденні благодійні акції; зустрічі з жінками; піклування та постійна допомога малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, дітям-сиротам, ветеранам тощо; організація центрів юридичної та психологічної допомоги жінкам; створення кризових центрів та телефонів довіри для підлітків і юнаків; організація конкурсів, спортивних змагань, творчих фестивалів для дітей; проведення концертів у містах і селах області із залучення творчої молоді; безперервні заходи, спрямовані на розвиток науки і освіти, охорону і збереження культурної спадщини, підтримку української мови та пісні, Львівський осередок «Жінки Батьківщини» визнаний найкращим в Україні.